טרמיטים מכונפים

טרמיטים מכונפים

אחד מהדברים המערערים ביותר הוא חוסר השליטה, כאשר אין בשליטתנו לפעול מול דבר מה. אומנם נטרול טרמיטים זו לא פעולה שכל אחד יכול לעשות, אך אין ספק שהשליטה שלנו מתבטאת בהזמנת מדביר טרמיטים, בכדי לפתור את הבעיה באופן סופי.

טרמיטים הם חרקים חיוורים שדומים לנמלים, בעלי ראש ארוך, ללא עיניים ובדרך כלל גם ללא כנפיים, אך במידה ומדובר על טרמיטים מכונפים, הכנפיים שלהם נושרות לאחר 48 שעות, מה שגם יכול להעיד על הימצאותם של טרמיטים באזור הבית שלכם. טרמיטים עם כנפיים בדרך כלל עפים לחפש אחר בן או בת זוג בכדי להקים עמו מושבה חדשה. בכל מושבה יש מלך ומלכה, כאשר המלכה היא שמביאה את הצאצאים וכל השאר מתנהלים בתור החיילים שלה. נראה כי החיילים לא יעזבו את המושבה, כל עוד המלכה נמצאת בתוך הקן.

האם טרמיטים עפים?

טרמיטים מכונפיםיש מגוון גדול של מיני טרמיטים בעולם, כאשר בישראל חיים כ-7 מינים בדרך כלל בשפלת החוף ובדרום הארץ. חלק מהטרמיטים הם טרמיטים מכונפים שמסוגלים לעוף וכאמור לחפש מושבה חדשה או שמא לברוח מאיום מסוים ולחפש אחר מכסה. אותם טרמיטים מסוגלים להשיל את הכנפיים שלהם מעליהם ולחיות בתוך עומק האדמה. ברגע שכל טרמיט יוצא מהביצה שלו, מיום היוולדו נקבע היעוד שלו, אם להיות חייל, מנהיג, מלך וכדומה. טרמיטים מכונפים, כלומר טרמיטים עם כנפיים זוכים לקבל מעמד של מלוכה, כאשר הם היחידים שמסוגלים לעוף למקום אחר ולחפש אחר בן או בת זוג, עימו ליצור מושבה חדשה ולהביא צאצאים נוספים, שחלקם יהפכו לחיילים וחלקם למלכים שיקימו מושבה נוספת וכן הלאה.

נזקי טרמיטים

טרמיטים ועץ

הרסניים לרהיטי עץ שלנו. טרמיטים.

טרמיטים עם כנפיים, הם בעלי 4 כנפיים שוות, שקופות וארוכות, מהרגע בו הם יוצאים לאוויר העולם הם מחפשים אחר מושבה חדשה אותה הם יוצרים בעצמם. ברגע שהם מתיישבים באותה מושבה, הכנפיים שלהם נושרות, מאחר והן שימשו אותם למטרה לשמה הן נוצרו.

אותם טרמיטים עם כנפיים עלולים להיוולד באדמת הבית שלכם, לעזוב את הקן ולחפש קן חדש בקרבת מקום בבית שלכם, מה שיגרום לכל האדמה עליה אתם שוכנים להיות נגועה. במידה ומצאתם כנפיים על המשקוף בבית, כדאי שתתקשרו למדביר טרמיטים ולא תחכו עוד רגע, מאחר וייתכן כי יהיה כבר מאוחר יותר. טרמיטים הם חרקים אלימים מאוד, שעלולים לגרום לנזקים רבים לבית שלכם, הן לאדמה, ליסודות, לקירות, לרהיטי העץ, למכשירי החשמל ועוד.

במידה ואתם מגלים כי מדובר בטרמיטים ולא בחרקים רגילים, חשוב מאוד שתימנעו מחומרי הדברה ביתיים, מאחר ששימוש בהם יגרום לטרמיטים לחפור עמוק יותר באדמה. הפעולה שמדביר טרמיטים עושה היא קידוח באדמה סביב קירות הבית והחדרת פתיונות שיובילו את החומר ישירות למלכה וינטרלו את כל המושבה. ישנן שיטות הדברה שונות, אך את כולן אך ורק מדביר טרמיטים מקצועי רשאי לעשות.