טרמיטים בבניין דירות ובבתי קרקע

טרמיטים בעץ

הבית שלנו הוא מקום מבטחינו, בו אנחנו אמורים להרגיש בנוח, בטוחים מפני כל דבר ופשוט להרגיש בבית. אך מה קורה כאשר מזיקים פולשים לפרטיות שלנו? אין ספק כי זה מטריד כמעט באותה מידה, בה הפולש יהיה בן אדם.

ישנם סוגים שונים של מזיקים, אשר כמעט כל אחד ניתן לזיהוי, אם עכברים, ג’וקים, תולעי עץ, יתושים וכמובן טרמיטים, בראש כל החרקים. הטרמיטים הם זן ספציפי של חרק דומה לנמלה, אך למעשה מסוגל לעכל את תאית העץ, מה שמצביע עליו לא רק כפולש מזיק, אלא פולש מסוכן, שעלול לאכול את רהיטי העץ ואף את הבית שלכם.

טרמיטים בבניין

טרמיטים ועץ

אנחנו מרבים לשמוע על פלישתם של טרמיטים בבתי קרקע ברוב הזמן, מאחר והם בונים את הקן שלהם בתוך האדמה ומשם חופרים תעלות בוץ ישירות אל הבית, חוטפים מוצרי עץ בנגיסות ומעבירים הלאה לחברי המושבה שלהם.

אך למרות כי הטרמיטים פופולאריים בבתי קרקע, הם עלולים להופיע גם בבניין דירות. טרמיטים בבניין, זו בעיה שמצריכה טיפול קצת יותר מורכב, מאחר שאין זה מספיק לרסס את הדירה הנגועה, אלא יש צורך בריסוס כללי בסביבת הבניין, בכדי למנוע מהטרמיטים לפלוש לדירות אחרות באותו בניין.

נזקי הטרמיטים הם מאוד מסוכנים כאשר מדובר על טרמיטים בבניין דירות, מאחר שבמידה והטרמיטים יעשו את עבודתם במהלך תקופה מסוימת, יאכלו את יסודות העץ של רוב הבניין, הוא עלול לקרוס ולגרום לנזק מאוד גדול לבני אדם. גם כאשר מדובר על טרמיטים בבתי קרקע ההרס של היסודות עלול לעשות נזק גדול, אך תחשבו איזה נזק ייעשה לבניין, בו יש מספר רב של קומות ודיירים.

חגורת הגנה

טרמיט מצויכשיש טרמיטים בבית קרקע, מדביר טרמיטים קודח באדמה ומחדיר את החומר או את הפיתיון כל מספר סנטימטרים. באמצעות הקדיחה הוא יוצר חגורת הגנה סביב הבית, שמגנה עליו מפני כניסה נוספת של טרמיטים. כאשר מדובר על טרמיטים בבניין המצב הוא שונה, מאחר וברגע שהוא קודח ויוצר חגורת הגנה הדירה תהיה מוגנת מפני קן הטרמיטים הספציפי שלשמה הוא נקרא, אך במידה ויש קנים נוספים סביב הבניין, הדירות האחרות לא יהיו מוגנות, לכן חשוב לבצע הגנה כפולה ולהזמין מדביר טרמיטים עבור הבניין עצמו ולא רק עבור הדירות.

דווחו לוועד הבית

במידה והזמנתם מדביר טרמיטים עבור דירה בבניין, לבטח הוא יידע אתכם כי יש לרסס את הבניין באופן כללי, בכדי למנוע מהטרמיטים לחדור לבתים אחרים בבניין. הדרך הטובה ביותר לפתור זאת, היא על ידי דיווח לוועד הבית על כך שיש לעשות הדברת טרמיטים באופן בהול, פן דירות אחרות ייפגעו.

התשלום הכולל יתחלק בין כל הדיירים ויבטיח להם הגנה מלאה מפני פלישת טרמיטים. מדביר טרמיטים יוכל לעשות הנחה, מאחר ומדובר בעבודה בהיקף גדול יותר, בקשו ממנו אחריות למספר שנים ושימו לב כי הוא מצבע עבודה איכותית.