נזקי הטרמיטים

החורף נכנס אלינו בסערה גדולה, אומנם הוא מברך אותנו בגשמי ברכה, אך לצערנו, גם מותיר תופעות טבע שהיינו מעדיפים לוותר עליהן.

קן טרמיטים

כידוע, בימי החורף עם בואו של הגשם, הטרמיטים מקימים מושבות חדשות, מאחר שאת הקיץ ואת החום הם לא אוהבים. בעוד המלכה של הלהקה ממשיכה להשריץ את צאצאיה, הקן ימשיך להתרחב וזו תהיה מתקפת טרמיטים גדולה, שעלולה לעשות נזקים מאוד גדולים. הם אומנם נראים כחרקים קטנים ללא עיניים, אך מאחר שהם מסוגלים לעכל עץ, יסודות הבית של כולנו בסכנה. בנוסף לאכילת היסודות ואף את הבית עצמו, הטרמיטים עלולים לכרסם את משקופי הבית, ארונות המטבח, חומרי בידוד לחשמל, מכשירי אלקטרוניקה ועוד.

כיצד לזהות טרמיטים

בכדי למזער את הנזקים, כדאי להתעורר ולבדוק את הימצאותם של טרמיטים בבית שלנו. כדאי לשאול שכנים אם ראו סימנים לטרמיטים, לבדוק תעלות בוץ במשקופים, כנפיים שנשרו, גרגרי בוץ לחים עם הפרשות, כרסום רהיטי העץ וכן הלאה.

לאחר שאיתרתם כי אכן הבית שלכם נגוע בטרמיטים, חשוב מאוד שלא תפעלו בנושא לבדכם, מאחר ואתם עלולים לעשות יותר נזק מאשר תועלת. הזמינו מדביר טרמיטים מקצועי שימזער את הנזקים ואף ימנע מהם לבוא. בכדי לנטרל את הטרמיטים, יש לאתר לפני הכול את המלכה, מאחר והיא זו שמשריצה צאצאים בכל יום ומרחיבה את הקן.

ברגע שהחומר הרעיל יגיע אליה, היא תמות ואחריה כל הקן, המלא בטרמיטים. אומנם הטרמיטים ניזונים מהעץ, אך הקן שלהם נמצא באדמה, לכן בכדי להגיע אליהם, יש לחפור באדמה ולהחדיר את חומרי ההדברה. מדביר טרמיטים יחדיר את חומר ההדברה בתוך הקרקע וייצור שכבת הגנה כימית שתמנע מהטרמיטים לעלות בחזרה אל מקור העץ.

התעוררו לפני הסכנה

לפני מספר שנים טרמיטים אכלו בית של משפחה באופקים, שבנו בית עם קירות מעץ. לאחר שהטרמיטים אכלו במשך תקופה את כל העץ בבית, השאירו בית חלול שהיה עלול לקרוס על המשפחה במהלך השהות שלה בבית.

לאחר שגילו את מתקפת הטרמיטים, לא יכלו לשקול ריסוס טרמיטים מאחר שהיה כבר מאוחר מידי, לכן הרסו את הבית והתחילו לבנות אותו מחדש, כאשר בזמן הזה הם התגוררו בסוכה באמצע הרחוב. כאמור, נזקי הטרמיטים הם גדולים מנשוא ועלולים להרוס בית שלם, למרות היותם קטנים ושקופים ונראים לא מזיקים כלל, אך מאחר שהם מסוגלים לעכל חומרים חזקים כמו עץ, הם מסוכנים.

טרמיטים מזיקים לבני אדם, מזיקי עץ וכל חומר חזק אחר, לכן חשוב להזמין מדביר טרמיטים שיבצע ריסוס נגד טרמיטים באופן מיידי, בכדי למנוע כמה שיותר את המשך ההרס ולהציל את מה שנשאר מהבית. אותה משפחה שאיבדה את הבית שלה, הייתה עלולה למות תחת ההריסות, אך בגלל שהם גילו את הטרמיטים רגע אחד לפני, הם ניצלו. אל תחכו לרגע האחרון, ברגע שעולה החשד הזמינו מדביר טרמיטים לביצוע ריסוס טרמיטים.