הדברת מזיקים

לעיתים השאלה הנשאלת היא, האם המזיקים השונים חיים בעולמנו או שמא אנחנו חיים בעולמם? חרקים, מכרסמים וזוחלים שונים חיים בסביבה שלנו בכל עת, הם מקיפים אותנו הן בבית והן מחוצה לו. כאשר אנחנו מתהלכים ברחוב, אותם מזיקים לבטח לא יפריעו לנו באופן מטריד, אלא יחלפו על פנינו כמו כל אחד אחר.

הבעיה מתעוררת כאשר אותם מזיקים תוקעים יתד בתוך האזור האינטימי והאישי שלנו, בתוך הבית שלנו, המהווה את המקום הבטוח והפרטי ביותר של כל אחד.

אומנם בגינה אנחנו יכולים להבין כי מקומם של הנמלים, הזבובים וכל אותם זוחלים ומעופפים הוא שם, אך ברגע שהם חודרים פנימה לגבולות הבית הסיפור משתנה.

איתור המזיקים

בכדי להימנע מכל אותם מזיקים, השיטה היעילה ביותר היא הדברת מזיקים על ידי מדביר מקצועי, שמגיע עם החומרים המתאימים ועם כלי העבודה המתקדמים. לעיתים אנחנו יודעים כי יש בבית שלנו מזיקים מסוימים, אך מתקשים להגדיר אותם, נוכח חוסר הידע שלנו בתחום.

במידה ואנחנו מזהים פעולה יוצאת דופן שמתרחשת בבית בעקבות מזיקים שונים, חשוב לדווח למדביר על כל שינוי שאנחנו מבחינים בו, כך הוא יוכל לזהות את סוג המזיק. עם נמלים, ג’וקים ומכרסמים שונים אנחנו יכולים להסתדר בקלות, באמצעות הדברה אקולוגית כל מספר שנים, שתמנע מהם להראות נוכחות. אך כאשר מדובר במזיקים כגון תולעי עץ או טרמיטים, הבעיה היא שונה לחלוטין ועל המדביר לדעת בדיוק על מה מדובר.

הדברת טרמיטים – כיצד היא שונה?

טרמיטים צהוביםלרוב, אנחנו לא נוכל לזהות את סוג המזיקים שהשאירו לנו רמזים, אך מדביר מקצועי יוכל לזהות, אם לפי כרסום העץ, שאריות של גופם כמו כנפיים שנשרו, נחילי בוץ פתוחים, משקופים אכולים וכדומה.

ההבדל בין הדברת נמלים לבין הדברה של טרמיטים היא משמעותית ושונה לחלוטין, מאחר והטרמיטים מסוגלים לעכל את חומרי ההדברה עימם משתמשים לשם הדברת נמלים. הרי לטרמיטים יש קיבה כה חזקה שהם מסוגלים לעכל את תאית העץ, לכן על המדביר להביא עימו חומרי הדברה שונים לחלוטין וגם לפעול בצורה שונה. הדברת טרמיטים מצריכה קדיחה באדמה ואף במשקוף הבית, בכדי לחדור אל המושבה של הטרמיטים ולחסל את הקן כולו כולל המלכה. ידע מקצועי בתחום יעשה את ההבדל בין הדברת טרמיטים לטווח הארוך, לבין הדברת טרמיטים לטווח קצר מאוד.

מניעה מוקדמת

נוכחותם של מזיקים הן בבית והן מחוצה לו זו תופעה מטרידה מאוד, שעלולה לעשות גם נזק לאדמה וליבול, מה שעם הזמן עלול לגרום להרס כלכלי למדינה. בכדי להימנע מהתופעה ולשמור על הסביבה מפני מזיקים, יש להזמין מדביר נמלים או מדביר טרמיטים בהתאם, לפחות פעם בשנה, בכדי לוודא כי אותם מזיקים לא יבקרו אותנו במהלך השנה. פיתרון מוקדם ומניעה זו הדרך הטובה ביותר להרחיק מכם את החרקים ולשמור על סביבה נקייה ובטוחה, עבור הילדים, הצמחים ואף הבית שלכם.