שאלות ותשובות

1. מי הם הטרמיטים?

הטרמיטים הם סוג של חרק הדומה לנמלה, בניגוד אליה צבע הטרמיט הוא בדרך כלל לבן או חום בהיר, ראשו ארוך, אין לו עיניים ואת הכנפיים שלו הוא מקבל אך ורק ל-48 שעות, במידה והמלכה בקן שלו מתה ועליו לחפש זיווג בכדי להקים קן חדש.

הטרמיטים חיים במושבות עם מילוני חרקים נוספים, אשר כולם צאצאיה של המלכה, היחידה אשר מטילה ביצים וכל השאר נוהגים כחיילים. הטרמיטים הם חרקים מאוד הרסניים, לאור הקיבה החזקה שלהם, אשר מסוגלת לעכל את תאית העץ, מה שמהווה סכנה עבור יסודות הבית שלכם ורהיטי העץ. לאחר זיהוי הטרמיטים, יש להזמין מדביר טרמיטים מקצועי.

2. איך מבדילים בין טרמיטים לנמלים?

אין ספק כי הטרמיטים דומים לנמלים, אך ההבדל בניהם הוא במבנה הגוף, בעוד הנמלה צרה, הטרמיט רחב מימדים. סימן מאוד בולט הוא הבדל הצבע, הטרמיטים צבעם לבן ולעיתים נוטה לצהבהב, בעוד הנמלים בצבע כהה יותר בדרך כלל. ניתן לזהות אצל הטרמיט מותניים בצבע שקוף או אדום ובנוסף, המחושים של הנמלים גמישים בעוד מחושי הטרמיטים ישרים ללא מפרקים.

3. הטרמיטים מופיעים בעונה מסוימת בשנה?

אומנם הטרמיטים יעדיפו אזור טרופי ולח מאשר אזור קר, אך הם פועלים בכל ימות השנה. הם בונים את הקן שלהם במהלך חודשי האביב, אך פועלים ממנו הן בקיץ והן בחורף.

4. כיצד ניתן למנוע תקיפה של טרמיטים בבית?

לא תמיד ניתן להימנע מהופעתם של טרמיטים בבית, מאחר שבניגוד לנמלים, הם לא נמשכים למתוק, אלא למוצרי עץ שונים. בדרך כלל ההופעה שלהם נובעת כתוצאה מחול נגוע שעובר מאדמה לאדמה, במהלך בנייה.

במידה ואתם עושים שיפוצים בבית או בונים בית חדש, חשוב שתשתמשו באמצעי מניעה, בכדי למנוע את הסיכון שהבית שלכם ייאכל בעתיד. הזמינו מדביר טרמיטים, אפילו אם אינכם בטוחים כי הם יופיעו, רססו את כל שטח הבנייה, את היסודות, רצפת הבטון ואת החול. במיוחד במידה ואתם משתמשים ברכיבי עץ לבניית הבית, התייעצו עם מדביר מקצועי והרכיבו מערכת הדברה קבועה מתחת לאדמה.

5. האם הופעתם של טרמיטים אצל השכנים, מחייב אותי להזמין מדביר?

אכן כן, מאחר שכל מושבה של טרמיטים מסוגלת להכיל כ-שני מיליון טרמיטים, שבקלות יכולים לטייל גם באדמה שלך. במידה ובאדמה של השכנים שלך יש מושבה של טרמיטים, קרוב לוודאי שגם האדמה שלך נגועה, מאחר ובמהלך הבנייה יש סיכוי גבוה שעבדו עם אותו חול בכל השכונה. במידה והשכנים שלך יעשו הדברת טרמיטים, אין זה אומר כי הטרמיטים שנמצאים באדמה שלך ירוססו גם הם, אתה תזדקק להזמין מדביר גם לבית שלך.

6. כמה עולה הדברת טרמיטים?

חישוב העלות הוא לפי גודל המקום, בדרך כלל מחשבים לפי מטר. לקבלת הצעת מחיר פרטנית צרו איתנו קשר. מידע נוסף על מחיר הדברת טרמיטים ניתן לקרוא כאן. לכן, יש הבדל בין הדברה של בית סטנדרטי בבניין, לבין בית פרטי עם גינה. עלות החומר היא גבוהה ביחס לחומרי ההדברה הרגילים, לכן התהליך מתייקר.