הדברת נמלים

כולנו אוהבים מתוק ולצערנו גם הנמלים, אך זה לא אומר שצריך להרחיק מהבית את החטיפים אלא לחייג למדביר נמלים מקצועי שיעשה סוף למכת הנמלים שמסרבות לומר שלום ולא להתראות

אין ספק כי אחת הפעולות המטרידות ביותר בבית, היא לנסות ולהשמיד את נחיל הנמלים המופיע לפתע על שיש המטבח, על הקיר או על הרצפה. כידוע, הנמלה היא חרק מאוד חרוץ, המסוגל להסתגל בכל עונות השנה, אך ריסוס קטן של חומר הדברה או כף רגל קטנה והנמלה עלולה לסיים את חייה, מאחר והיא שברירית.

נמליםלמעשה הנמלים אוגרות את המזון שהן אוספות מאיתנו במהלך הקיץ, בכדי שבחורף יוכלו לשהות בתוך הקן יחד עם המלכה, בטיפוח שלה ושל שאר הנמלים בעלי הסמכות הגבוהה. בכדי לשים קץ לתופעת הנמלים בבית שלכם, תזדקקו לאיש מקצוע מיומן, שיידע כיצד למצוא את הקן ולהשמיד אותו באמצעות חומרי הדברה מקצועיים.

מי הן הנמלים?

לעיתים אנחנו מתפלאים בביקור הנמלים אצלנו במטבח או בחדר השינה, למרות הניקיון והצחצוח, הנמלים מסוגלות להריח גרגיר סוכר שנטש את הצנצנת ולהגיע במהרה. הרי הן זקוקות לכל חלקיק קטן של אוכל בכדי לשרוד ולטפח את המלכה שבקן.

מהיכן מגיעות הנמלים?

הן בדרך כלל בונות את הקן תחת המרצפות, או בסדקים בקירות ובכל יום יוצאות לחפש מקורות מזון חדשים. מאחר והן כל כך קטנות ומהירות, לעיתים קשה לאתר אותן ולהבחין במיקום הקן אליו הן נוהרות. מדביר נמלים מקצועי יידע כיצד לפעול בכדי לגרום לנמלים להוביל אותו אל הקן. ברגע שהמדביר ירסס את הקן ויחסל את המלכה, הקן יושמד והנמלים יהיו רק זיכרון מהעבר.

איך להדביר נמלים?

ישנן מספר שיטות של הדברת נמלים, כאשר השיטה הביתית אינה יעילה ברוב המקרים, מאחר שההדברה נעשית באופן ממוקד ונקודתי. מדביר נמלים מקצועי לא ירסס אך ורק את הנמלים הנראות לעין, אלא יחפש את הקן בו הן שוכנות. השיטה הביתית תמנע מהנמלים להגיע בזמן הקרוב, אך לא באופן תמידי, כפי שמדביר נמלים מסוגל לעשות.

מדביר נמלים משתמש במריחת ג’ל מיוחד עם חומר הנקרא פרומון, שגורם לנמלים להימשך אליו וכתוצאה מכך הן לוקחות עימן את החומר אל הקן ושם מתחיל החיסול של הקן כולו. היתרון בחומר הזה הוא שהוא אינו רעיל עבור בני אדם, מה שמאפשר למדביר להניח אותו בתוך צידי הארונות במטבח, לשם הנמלים עלולות להגיע.

הדברת טרמיטים לעומת הדברת נמלים

טרמיטים על אדמהיש הבדל גדול בין הדברת נמלים לבין הדברת טרמיטים, מאחר שמדובר בסוג שונה בתכלית של חרקים ושל ההסתגלות שלהם מול חומרי ההדברה. הדברת טרמיטים מצריכה חומרים הרבה יותר חזקים, מאחר שהטרמיטים הם בעלי קיבה מאוד חזקה, באפשרותם לעכל עץ וחומרי הדברה פשוטים, לכן הם לא רק יתפשטו על המזון שלכם כמו הנמלים, אלא יוכלו את רהיטי העץ ואפילו את הבית שלכם.

במידה ותנסו לרסס בחומרי הדברה ביתיים קן של טרמיטים, אתם עלולים לעשות נזק ולא תועלת. מאחר שחומר ההדברה הביתי לא באמת מחסל את קן הטרמיטים, הם רואים בו בתור אזהרה למה שמצפה להם בעתיד, לכן הם נזהרים וחופרים יותר עמוק באדמה. בכדי לחסל הן קן של נמלים והן קן של טרמיטים, יש להשתמש אך ורק באנשי מקצוע מיומנים בתחום.