ניקיון לאחר הדברה

ניקיון אחרי הדברה

הדברה היא שירות שרצוי להזמין אחת לשנה לקראת האביב, בעונה שבה החרקים מתחילים לצוץ מתרדמת החורף שלהם ולפשוט על כל חלקה טובה בבית, בחצר ובמשרד.

חרקים כגון: תיקנים, עכברים ומכרסמים אחרים, פרעושים, עשים, דגיגי הכסף ועוד, מתחילים להראות את אותותיהם ברחבי הבית ביחד או לחוד ועל כן מומלץ להיערך כנגדם מבעוד מועד ולא להמתין לרגע בו תופיע המשלחת הראשונה אל תוך ביתכם ותפתיע אתכם שלא טובה.

כאשר מזמינים הדברה לבית או למשרד, מומלץ לציין בעבור אילו מזיקים מעוניינים להדביר, על מנת להתאים את סוג ההדברה וכן כיצד יש לנהוג לאחריה, הן מבחינת כניסה חזרה הביתה והן מבחינת ניקיון הבית לאחר מכן.

מדוע רצוי לנקות באופן יסודי לאחר הדברה?

זאת שאלה שהתשובה עליה אולי נשמעת די מובנת מאליו, אך כדאי להדגיש את העניין, משום החומר הדברה, בין אם על בסיס זרחן כימי (שכמעט ואינו בשימוש כיום) ובין אם על בסיס חומר טבעי, המרכיב העיקרי בו הוא מרכיב הרעל וככל שתנטרלו אותו מהר יותר מפני יושבי הבית, כך ייטב עמכם ועמם, על אחת כמה וכמה באם מדובר בתינוקות או/ וחיות מחמד, המסתובבות בבית ובחצר ועלולות להיות מושפעות במיידי על ידי חומרי ההדברה הנותרים על הרצפה ובאוויר. ניקיון עצמי ייתן תוצאה, אך פחות יעילה ותיאלץ אתכם להיפגש עם חומרי הדברה, מה שאומר שמומלץ מאוד לנקות את הבית לאחר מכן, אך ורק עם כפפות על הידיים. מעבר לכך, העברת סמרטוט הלוך ושוב לא ממש תנקה ביסודיות את הרצפה, אלא פשוט תמרח את החומר ממקום למקום כאילו לא נעשה כלום. מאידך, חברת ניקיון מקצועית תוכל לתת מענה מושלם לניקיון שלאחר ההדברה, באמצעות חומרים מתאימים למטרה זו, כלים מתאימים,צוות מיומן בתחום ואף מכונת פוליש שתשלים את המשימה ותשאיר לכם בית מודבר ונקי למשעי, כך שכל שצטרכו לעשות הוא פשוט לחזור הביתה ולהנות מהתוצאה.

דגשים חשובים

בין אם אתם מנקים את הבית לבדכם לאחר ההדברה ובין אם באמצעות חברה מקצועית, חשוב שתזכרו לבדוק מתי ניתן לשוב הביתה, בדיקה המקבלת משנה תוקף לגבי תינוקות ובעלי חיים. כמו כן, מיד לאחר הריסוס, או אפילו לפני שמתחילים לבצע אותו, חובה לאוורר את הביתעד כמה שניתן על מנת לאפשר לאדי הרעל להתנדף החוצה. עם חזרתכם הביתה ובעיקר לאחר תחילת הניקיון, מומלץ להמנע משאיפת חומרים רעילים ואם חלילה מתרחשת שאיפה שכזאת, מומלץ להתאוורר ולהתרחק ממקור הריח עד אשר יתנדף לחלוטין. כמו כן, יש לבדוק לגבי חומרי ניקוי שניתן להשתמש בהם לניקיון שלאחר הריסוס ולו רק על מנת שלא להוסיף רעל על רעל ולסכן את יושבי הבית. מעבר לנושא הנשימתי, מומלץ מאוד שלא להיחשף במגע לחומרי ההדברה ואם כבר נחשפים אליו חובה לשטוף במיידית ולוודא כי אין שאריות חומר על האיזור שנחשף.