מתמודדים עם אורחים בלתי רצויים

אנחנו משקיעים רבות בעיצוב הבית, בשמירה על הניקיון ובהפיכתו של המבנה הזה לפינה חמה ונעימה שבה נוכל לנוח ולהירגע בסוף היום או לבלות עם המשפחה בסופי השבוע. אלא שיש כמה דברים קטנים שיכולים לקלקל קצת את האווירה כמו מזיקים וטרמיטים למיניהם.

תארו לעצמכם את האכזבה הגדולה כשאתם נכנסים אל המטבח כדי להכין לעצמכם קפה בבוקר ומגלים קהילה שלמה של נמלים שהקימה מחנה בצנצנת הסוכר, או את התחושה הלא נעימה שנלווית להשתלטותם של טרמיטים על ריהוט העץ בבית, השתלטות שמסבה נזק משמעותי לחפצים שלנו. אם כן, אין ספק שנמלים, ג’וקים, טרמיטים ושאר היצורים הקטנים המשתייכים למשפחה המורחבת שלהם הם אורחים בלתי קרואים, בלתי רצויים ובעיקר – לא נעימים. החדשות הטובות הן שכמה שהם לא נעימים, יש גם דרך מאוד פשוטה להיפרד מהם לשלום: הזמנת שירותי הדברה.

כך תיפרדו מהמזיקים

היצורים השונים הללו נקראים “מזיקים” די בצדק, שכן הם יכולים להסב נזק רב בין אם לריהוט (כשמדובר בטרמיטים, לדוגמה) ובין אם לבריאות (כשמדובר בג’וקים, למשל). אם כן, חברת הדברות מקצועית היא הפתרון האידאלי לבעיית המזיקים בבית, כך שאם אתם מגלים שהיצורים הלא-מאוד-חביבים מגיעים לבקר לעיתים קרובות מדי, מומלץ לשים קץ לתופעה ולהחזיר לעצמכם את הבלעדיות על הבית שלכם. אגב, גם אם כרגע הכל שקט ואין נמלים או טרמיטים למיניהם, אין זה אומר שהם לא עשויים לצוץ, כך שגם טיפול מונע יכול לעזור לשמור על המצב הקיים ולהרחיק את כל מי שמתכנן להגיע לדירתכם ולקונן בפינות האפלות ביותר בבית.

סוגי הדברה אפשריים

אם החלטתם שהגיע הזמן לקרוא לחברת הדברות שתטפל בבעיות השונות שקיימות אצלכם בבית, רצוי שתבינו מראש מה הן שיטות ההדברה האפשריות, איזו מהן מתאימה יותר לבעיה שעל הפרק ומה היא הדרך היעילה והפשוטה ביותר, שגם תסב מינימום נזק. סוגים שונים של הדברה (בעיקר כימית) עשויים לחייב אתכם להתרחק מהבית לכמה ימים, מה שבוודאי ישפיע על שגרת חייכם וגם אומר לא מעט על החומרים בהם נעשה שימוש כדי לחסל את אותם מזיקים. לעומת זאת, הדברה ידידותית יותר לסביבה מתבצעת בדרך כלל באופן טבעי ובטוח יותר. בדקו מראש אילו שיטות מציעה החברה שאליה אתם פונים, בקשו להבין מה הן החלופות הקיימות והחליטו יחד האם השיטה הזו אכן מתאימה לכם ולמה שאתם מחפשים. אם תפעלו נכון עכשיו, תחסכו לעצמכם הרבה כאבי ראש מאוחר יותר.