כך נפטרים מטרמיטים

כך נפטרים מטרמיטים

הטרמיטים הם חרקים קטנים וחברתיים והמטרה העיקרית שלהם היא להאכיל את המלכה שלהם, בדומה לנמלים. קשה מאוד לאתר אותם בשלבים המוקדמים של הקמת המושבה שלהם, אבל יש לזכור שאם לשכנים יש אפילו אזכור קטן לטרמיטים, הם יגיעו עד מהרה לכל מקום שיש בו עצים, כמו משקופים ודלתות.

ישנם זנים רבים של טרמיטים הקיימים בעולם. זנים שונים דורשים דרכי טיפול שונות. המומחים לטיפול במזיקים יכולים להשתמש בחומרים בטוחים וידידותיים לסביבה עבור אותם מושבות של טרמיטים המתמקמות בבניינים ובתי מגורים.

הדברת טרמיטים – כל הדרכים והשיטות

הדברת טרמיטים שונה מאוד מהטיפול במזיקים הנפוצים והמוכרים לרובינו. קיימות מספר שיטות שונות להיפטר מהטרמיטים בבית. לכל אחת יתרונות וחסרונות. התייעצו עם המדביר ובחרו יחד איתו את הדרך הטובה ביותר לטפל בטרמיטים, רק תוודאו שזו היא הדברה ירוקה, בטוחה לדיירי הבית ולסביבה.

השיטה האגרסיבית

השיטה הזו להדברת טרמיטים כוללות קידוח של חורים ברצפות ובקירות על-מנת להגיע לקן של הטרמיטים. מאחר וקשה לזהות את מקור הקן יש צורך לקדוח חורים כל כמה מטרים כדי להחדיר חומרי הדברה בלחץ אל החול הממוקם מתחת למרצפות. החומרים המוחדרים אל תוך הקירות והרצפות הם חומרים ידידותיים לסביבה ואין צורך לפנות את הבית לאחר ההדברה. מיד בתום סיום ההדברה, נאטמים החורים והמושבות מחוסלות.

טיפול בחומצה הבורית

אפשרות נוספת לטיפול בטרמיטים יכולה להיות החומצה הבורית. ערבוב של חומצה בורית עם מים אינה רעילה עבור בני אדם וחיות וניתן להשתמש בשיטה זו בכל רחבי הבית. ניתן לרסס או לצבוע את התמיסה הזו על גבי דלתות, משקופים ורהיטי עץ שעלולים להיות נגועים בטרמיטים, אבל מאחר וזו אינה המושבה עצמה אין לדעת האם מוגרה הבעיה לגמרי ויש לחזור על פעולת הריסוס כמה וכמה פעמים במשך הזמן. הדברה בחומצה בורית יעילה עבור זנים רבים של טרמיטים.

טיפול בחום וקור

טיפול בעזרת חום גבוה או קור עז מהווה דרך נוספת למיגור בעיית הטרמיטים. זוהי דרך בטוחה להדברה ירוקה ואינה כוללת כלל שימוש בחומרים, אך יש צורך לעזוב את הבית ולפנות ממנו דברים מסוימים. בשיטה זו נאטם הבית ובמשך כמה שעות עובר תהליך חימום עז של 50 – 70 מעלות צלזיוס או לחילופין קירור בטמפרטורות של 5 – 9 מעלות צלזיוס ברחבי הבית. תהליך זה הורג את הטרמיטים אך גם יכול לגרום נזק רב לרהיטים. שיטה זו יעילה בעיקר לבתים פרטיים שניתן לעטוף ולאטום אותם לגמרי.

הדברה ביולוגית

קיימת גם שיטה ביולוגית לטיפול בבעיית הטרמיטים. הדברה חכמה וטבעית לחלוטין שהיא שימוש באויבים נגד אויבים. תולעים מסוימות ניזונות מטרמיטים וניתן להשתמש בהם כדי לטפל בבעיה לגמרי, מאחר והן ילכו ישר לקנים ויחסלו אותם כליל. התולעים מפוזרות באדמה הסובבת את הבית והן מתחפרות אל מתחת לאדמה ומבצעות את העבודה. התולעים אינן מסוכנות לבני אדם או לחיות.

הדברה בשמן תפוזים

הדרך היעילה, הבטוחה והירוקה ביותר לטפל בטרמיטים היא בעזרת שמן תפוזים מרוכז. זהו חומר הדברה שפותח בשנים האחרונות והוא טבעי ומבוסס על חומר הנקרא די-לימונין הנמצא בקליפות התפוזים. החומר הזה הורג את הטרמיטים מיד בעת המגע עימם. ברגע שחומר ההדברה רוסס על מושבות הטרמיטים הוא יהרוס אותן באופן מיידי. הטיפול בעזרת חומרי ההדברה העשויים מתפוזים צריך להתבצע כמה פעמים על-מנת לוודא כי הבעיה הסתיימה לחלוטין.

אל תילחמו בטרמיטים לבד

יש לזכור כי ישנן דרכים רבות להדברה ירוקה ובטוחה בסוגים שונים ומגוונים של טרמיטים וכדי לדעת מהי השיטה היעילה ביותר והבטוחה צריך לפנות למדביר מוסמך, מקצועי ומנוסה כדי להעריך את היקף הנזק והטיפול האופטימאלי בבעיית הטרמיטים.

ביקור של טרמיטים בבית יכול להפוך לסרט אימה של ממש, חוויה הרסנית ומתסכלת שגם פוגעת קשות בכיס. הדברת טרמיטים דורשת ציוד יעודי מיוחד והתייחסות רצינית הרבה יותר מאשר ריסוס נמלים רגילות. פניה לאיש מקצוע תאפשר לכם למזער את הנזקים כמה שניתן, לקבל אחריות מלאה על הדברת טרמיטים לשלוש שנים ולשכוח מהסיפור הלא נעים.