איך תדעו איזו הדברה להזמין לקראת הקיץ

איזו הדברה להזמין

הקיץ בפתח, וכל המזיקים מתחילים את העונה החמה שלהם: עם האביב הם מתעוררים, מתחילים להתרבות ולחפש מזון, והם כמובן פולשים לבתינו. איזו הדברה כדאי כבר עכשיו להזמין?

כאשר האביב מגיע, האוויר מתחיל להתחמם, יש יותר שעות אור, ואלה סימנים לחרקים השונים ולמכרסמים שהקיץ בפתח והם יכולים להתחיל להתרבות ולצאת מהמחילות והקינים.

זו גם התקופה שבה כדאי לעשות סקר שוק בחברות להדברת מזיקים ולהכין את הבית לקיץ: לדוגמא, תל אביב החמימה והלחה היא בית גידול ליתושים, חולדות ומזיקים אחרים, כמו ג’וקים.

אז איזו הדברה להזמין?

כדאי לנסות ולהיזכר מה היו המזיקים המטרידים ביותר שתקפו אתכם בעונה שעברה, ולנסות להיערך בהתאם.

ברוב המקרים, הדברת יתושים היא הדברה סביבתית, אבל אם סבלתם ממתקפה של ג’וקים, למשל, או נמלים, התחילו את המלחמה בהם מוקדם ככל האפשר, כבר בעונת האביב.

נמלים וטרמיטים

עונת האביב היא עונה חשובה מאוד לשני סוגי החרקים האלה. כמו גם לג’וקים וחרקים מעופפים שונים, שגם הם מתעוררים משנת החורף ומתחילים לצאת מהקינים ולחפש מזון.

נסו לזהות מקומות בחצר או בצידי הבית שיש בהם נגיעות או חשש להימצאות טרמיטים, או כאלה שעלולים להיות מועדים לבעיות: חרכים וחריצים בקירות ובמשקופים, סביבת בית לחה, חורים במשקופים ועוד.

גרים בבית פרטי? בצעו פעולות הדברה סביבתיות

חשוב מאוד לנכש עשביה גבוהה או צפופה: מקום כזה הוא בית מסתור לנחשים ומזיקים אחרים, במיוחד בסביבה חקלאית או עירונית-צעירה.

מה פרוש “עירונית צעירה”? אם אתם גרים בשכונה שעדיין נמצאת חלקה בבנייה, אתם גרים בסביבה שכזו.

סביבת בנייה כזו מאופיינת בלא מעט בעלי חיים שמתעוררים עם בוא הקיץ, אבל מוצאים שבית הגידול הטבעי שלהם שונה לגמרי: נחשים, כאמור, אבל גם חולדות, עכברים, עקרבים וכו’. בעוד שלא את כל אלה ניתן להדביר, עדיין ניתן לנקות את הסביבה המיידית, כדי להקטין את האפשרות שלהם להתמקם בסביבה.

הדברה ירוקה

כמעט את כל סוגי המזיקים ניתן להדביר כיום בצורה “ירוקה”, ידידותית לסביבה, שפוגעת גם מעט בבני אדם וחיות הבית.

הדברה זו היא הדברה ממוקדת מאוד, שפגיעתה הסביבתית נמוכה. מדובר לעיתים קרובות בחומרים טבעיים או ברעלים בעלי רעילות נמוכה. היות ומניחים את חומרי ההדברה האלה בנקודות ממוקדות מאוד בבית או החצר, והיות והשחרור של הרעל איטי, ניתן להשתמש בהם לאורך זמן, בריכוז נמוך שלא פוגע בכל הסביבה.

בקשו מהמדביר שלכם הסברים גם בנושא הזה.